Norge for matelskere – hva skal til?

Internasjonalt kalles de foodies, og de lar jakten på spennende mat- og måltidsopplevelser styre valg av både reisemål, ferieinnhold og reisetidspunkt.

Workshop

De er også opptatt av lokal mat og signaturretter. Men hvordan kan vi skape matregioner i Norge, og hva forventer foodisene å få når de kommer? Med utgangspunkt i erfaringer fra Lofoten for Foodies og andre matsatsninger vil workshopen handle om hva som skal til for å kunne ta ut foodies-potensialet i Norge.

Programvert: Ann-Jorid Pedersen, Mimir AS

Innledere:

  • Hvor langt har de beste kommet?
    Elin Hjortland, Innovasjon Norge
  • Hvem er foodiesene og hva forventer de at vi leverer?
    Audun Pettersen, Innovasjon Norge
  • Lofoten for foodies
    Anne Karine Statle, Lofoten Mat
  • Norge og Oslo som gastronomisk reisemål. Nytt nasjonalt prosjekt på gang.
    Kirsti Svenning, VisitOslo

Hva er neste skritt? Hva er oppskriften for å lykkes? Avsluttende paneldebatt.

  

Tid:
Onsdag 2. november kl. 14.30 - 17.30. Buss fra havneterminalen bak Thon Hotel Lofoten kl. 14.00.

Sted:
Workshopen finner sted i Festiviteten i Henningsvær, et av de få gjenværende felleseide og dugnadsdrevne samfunnshus i Lofoten. Midt i fiskeværet! Et tradisjonsrikt og særdeles godt ivaretatt "ungdomshus", noe mange av oss kjenner fra ungdomstiden. Støe vertskapshender tar vare på oss og sørger for god kaffe og bakst.

Pris:
Kr. 350,- inkl. kaffe og bakst og buss tur/retur Henningsvær

Ann-Jorid Pedersen
Tore Berntsen
Anne Karine Statle
Elin Hjortland
Tommy Andresen
Audun Pettersen
Kirsti Svenning