God omtale av konferansen 2018

Årets konferanse har fått mye god omtale i media. Du kan blant annet lese om; Steingrim som forteller om de spennende utfordringene med å lage en annerledes konferanse. Lars Monsen som skryter av både Narvik, de positive deltakerne og hvor lekker konferansen ble.

Artikler i media

Lise fra Visit Narvik mener konferansen og REC-hallen er gull verdt for Narvik. Marie fra Innovative Opplevelser hyller de lokale aktørene som har dratt i trådene for å få arrangementet vellykket mm.

Her kan du lese artiklene fra Fremover som pdf filer.

Christine Baglo har skrevet om "Museumstur for museumshatere" og "Lars Monsen vil fly turistene inn i den norske villmarka" i Dagsavisen.

NRK Nordland var på besøk under rigging av konferansen og tok en prat med Ole Michael Bjørndal fra NHO Reiseliv om den sterke veksten i opplevelsesnæringa i Nordland og konferansens betydning som møteplass. Se klippet fra NRK Nordland.

Artikkel om reiselivet, opplevelsesnæringa og konferansen i Narvik i "Nytt fra Narvikregionen"